Jaka praca jest uznawana za tą najgorszą? Każdy pracownik będzie w jakimś stopniu narzekał na swoją pracę. Jeden mniej drugi bardziej. Wszystko jest zależne od zawodu jaki wykonuje. Wiadomo, że praca fizyczna nigdy nie będzie należała do najłatwiejszych, ale jaka jest najtrudniejsza praca, która wymaga wiele wyrzeczeń w całej rodzinie.
Jak wygląda praca kierowcy?
Nie skłamie, jeśli powiem, że w gruncie rzeczy zależy to wszystko od firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Trzeba jednak podkreślić, że wszyscy pracujemy w tym samym środowisku i to się nigdy nie zmieni. W dzisiejszych czasach każdy dysponuje samochodem, przez co na drogach pojawia się co raz większy ruch. Kierowca musi być zawsze przygotowany na jakąś ewentualność, która może wydarzyć się na drodze. W końcu auto też może się kiedyś zepsuć, lub może wystąpić jakiś wypadek. Jeśli pracujesz jako dostawca pizzy, to wiesz, że często trzeba być na pełnych obrotach i wyciskać z samochodu tyle ile się da, szczególnie w zimowy weekendy, kiedy to ludzie wolą pozostać w domowym zaciszu, niż wychodzić na spacery czy do restauracji. Z kolei kierowcy, którzy wyjeżdżają w dłuższą trasę, muszą liczyć się z tym, że czeka ich długa droga, która będzie się ciągła przez kilka najbliższych dni.
Co jeszcze?
Wszyscy twierdzą, że praca w terenie jest bardzo męcząca i trudna. Pierwszym wyrzeczeniem jest przede wszystkim fakt, że kierowca wyjeżdża na dłuższy okres czasu, przez co małżonka może czuć się zaniedbana. Rodzina powinna się na to zgodzić i niestety często musi sobie ona radzić sama. Mowa tutaj o wychowaniu dzieci, porządku w domu, czy zaradzaniu podczas sytuacji kryzysowych. Jest to potężny minus tej pracy, gdyż nie poświęcamy czasu najbliższym, a to może odbić się na naszych relacjach. Praca ta wymaga od nas trzeźwości, zręczności a także cierpliwości i pomysłowości. Bywa, że ciężko dostać się do wyznaczonego celu i wtedy musimy kombinować. Przecież nie możesz tamować ruchu drogowego. Cierpliwość to podstawa, gdyż należy ją zachować podczas korków i w trakcie dłużącej się trasy. Ciągłe siedzenie sam ze sobą potrafi przytłoczyć człowieka. Osoby posiadające problemy psychiczne mogą popaść w różnego rodzaju depresje. Mowa tutaj w szczególności o stanach lękowych, wywołanych zbyt długą samotnością. Trzeba dodać, że każdy kierowca śpi w swojej naczepie, co także może sprawiać problemy dla osoby, która próbuje się odnaleźć w tym środowisku. Oczywiście istnieją już takie tiry, które posiadają profesjonalne wyposażenie, które sprawia, iż kierowca nie musi opuszczać swojej kabiny. Łóżko, telewizor czy mikrofala to jedne z tych urządzeń, które umilą nam czas.
Podsumowanie
Praca jako kierowca zawodowy to masa wyrzeczeń zaczynając od długich ciężkich tras a kończąc na kilkudniowym braku obecności w domowym zaciszu. Często rodziny rozstają się z tego powodu, gdyż wszystkie problemy spadają na jedną osobę (często kobietę). Kierowcy mają to na uwadze i rozumieją ryzyko jakie podejmują. Można powiedzieć, że praca jako przewoźnik nie jest dla wszystkich, trzeba to lubić, natomiast jeśli należysz do osób, które raczej źle reagują na presję oraz żmudną jazdę, to zdecydowanie odradzam tego zawodu.