CZYM JEST DROBNICA MORSKA? – TRANSPORT MORSKI

TRANSPORT MORSKI - CZYM JEST DROBNICA MORSKA?
Ikona daty 20.10.2021

CZYM JEST DROBNICA MORSKA? – TRANSPORT MORSKI

Istnieją dwa rodzaje transportu morskiego. Pierwszym z nich jest Full Container Load (FCL). Oznacza on pełen załadunek. Drugim rodzajem jest tzw. drobnica morska, czyli Less Container Load (LCL). Podczas tego drugiego załadowana jest tylko cześć kontenera. Oba rodzaje transportu mają swoje plusy i minusy. Podczas transportu naszego towaru musimy dobrze się zastanowić, z którego rodzaju skorzystać, tak aby nasz towar bezpiecznie dotarł na miejsce. Dziś poruszymy temat transportu drobnicowego, postaramy się przedstawić jego charakterystykę oraz odpowiedzieć na pytanie, którzy przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej formy.

CHARAKTERYSTYKA DROBNICY MORSKIEJ

Transport drobnicowy (Less Container Load) to jeden z rodzajów transportu morskiego. W tym przypadku tylko część kontenera jest załadowana w ramach transportu towaru jednego klienta. Po połączeniu ładunków różnych kontrahentów można je przetransportować za pomocą jednego kontenera. Główną z zalet transportu drobnicowego jest możliwość przetransportowania mniejszej ilości ładunku, dzięki czemu możemy podzielić koszty związane z całkowitą ładownością kontenera. Musimy również nadmienić że określenie „drobnica”  może oznaczać nawet kilka ton towaru. Najważniejsze by nasz ładunek nie był w stanie zapełnić całego kontenera. Dla wielu firm i przedsiębiorców jest to idealne rozwiązanie, dzięki któremu mogą sporo zaoszczędzić.

DROBNICA MORSKA – DLA KOGO?

Zwykle z tego rodzaju transportu korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach jest on lepszym rozwiązaniem niż transport lądowy czy lotniczy. Jeśli potrzebujesz przetransportować stosunkowo niewielką ilość ładunku to będzie to dla ciebie dobre rozwiązanie. Możemy również połączyć swój ładunek z ładunkiem innej firmy, dzięki temu, ostateczna cena stanie się dużo niższa. Taka forma transportu pozwala również zachować płynność finansową dla firm, które zamawiają małe ilości towaru.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami!