Czym jest logistyka w transporcie

Czym jest logistyka w transporcie

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1537371577868{padding-right: 0px !important;padding-left: 0px !important;}”][vc_column_text]

Czym jest logistyka w transporcie

Sprawnie funkcjonująca firma wymaga odpowiedniej strategii działania, planowania i organizacji. Nie inaczej jest w przypadku transportu towarów. Aby był on jak najbardziej efektywny, wymaga wprowadzenia odpowiednich procesów logistycznych. Czym w takim razie zajmuje się logistyka?

Jej podstawowym zadaniem jest zaplanowanie przepływu towarów oraz jego realizacji poprzez umiejętne nim zarządzanie. Osoba pracująca w logistyce musi wykazać się szeroką wiedzą z wielu dziedzin, jak chociażby technologii transportu, przeładunku, opracowania procesów logistycznych, informatyki, marketingu czy znajomości aktualnych przepisów prawa krajowego i międzynarodowego. A ponieważ transport towarów jest złożonym procesem, mając odpowiednie umiejętności jesteśmy w stanie zrozumieć jego wszelkie aspekty. Jak widzimy sprawna organizacja usługi transportowej nie jest taką prostą sprawą. Specjalista Fair Cargo z zakresu logistyki, zwany operatorem logistycznym jest wysoko wykwalifikowanym fachowcem, posiadającym specjalistyczną wiedzę i długoletnie doświadczenie.

Magazynowanie towarów

Logistyka to nie tylko transport towaru z jednego miejsca do drugiego. To skomplikowany i wieloapektowy proces, którego bardzo ważnym elementem jest magazynowanie powierzonych przez klientów ładunków. Logistyka magazynowa obejmuje nie tylko przyjęcie, rozładunek, składowanie, dotyczy ona również dalszej dystrybucji towarów. Firmy poszukujące zoptymalizowanych rozwiązań, które pozwolą poprawić wydajność w funkcjonowaniu procesów logistycznych, minimalizacji kosztów oraz efektywności w realizacji zadań, powinny skorzystać z doradztwa logistycznego. Dotyczy ono nie tylko transportu ale i magazynowania. Doradztwo w magazynowaniu towarów doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy zależy nam na efektywnym składowaniu, zminimalizowaniu kosztów oraz wdrożenia odpowiednich systemów pozwalających uzyskać jak najlepsze rezultaty pracy. Usługi te mogą być wykonywane bezpośrednio w magazynach klienta, bądź firm logistycznych udostępniających powierzchnie magazynowe dla swoich kontrahentów. Magazyn Fair Cargo wyposażony jest w nowoczesny sprzęt logistyczny oraz systemy monitoringu i kontroli dostosowane do wymagań oraz potrzeb każdej firmy.

Transport lądowy, morski, lotniczy

Coraz większe potrzeby firm zajmujących się handlem krajowym i międzynarodowym, spowodowały że na rynku pojawiły się usługi logistyczne oferujące nie tylko transport lądowy, ale także morski i lotniczy. To jaką metodę przewozu towarów wybierzemy zależeć będzie od kilku czynników, na które składają się chociażby rodzaj towarów, ich ilość i wielkość, czas realizacji dostawy czy możliwości finansowych firmy. Oczywiście wybrany przez nas środek transportu musi być niezawodny oraz nie generujący dużych kosztów. Cenioną i często wykorzystywaną metodą transportu są pojazdy samochodowe oraz kolej. Rozległa sieć infrastruktury kolejowej i drogowej umożliwia dostawę do wielu, nawet najbardziej odległych miejsc. Transport lądowy pozwala na przewożenie ładunków o różnych gabarytach oraz znacznej ilości. Stosunkowo tani jest transport koleją, jednak w przypadku transportu kołowego musimy liczyć się z większymi kosztami, spowodowanymi ceną za paliwo. Spedycja drogą morską sprawdza się w sytuacji przewozu dużej ilości ładunków skonteneryzowanych. Jest on stosunkowo tani ale czasochłonny. A największym atutem jest możliwość transportu do każdego portu morskiego. Kolejnym sposobem przewozu towarów jest transport lotniczy. Korzystają z niego głównie klienci, którym zależy na czasie dostawy. Jest to niestety dość drogi środek transportu o małym zakresie ładowności towarów.

Dla specjalistów Fair Cargo nie ma rzeczy niemożliwych. Pomożemy Ci dostarczyć każdy towar do dowolnego miejsca na świecie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]