Firmy transportowe – wymagania dotyczące wirusa we Francji

Firmy transportowe - wymagania dotyczące wirusa we Francji.
Ikona daty 04.02.2021

Firmy transportowe – wymagania dotyczące wirusa we Francji

Firmy transportowe, to od bardzo dawna jedna z najważniejszych branż na świecie. W końcu dzięki przewoźnikom mamy codziennie dostęp do produktów z egzotycznych krajów. Wybuch pandemii spowodował nie lada problem w prawidłowym funkcjonowaniu handlu. Obowiązujące restrykcje powodują, że co raz więcej kierowców boi się wyjeżdżać z kraju. Choć firmy transportowe są zapewnione, że przewoźnicy wrócą do kraju bez konieczności odbywania kwarantanny, tak istnieją kraje w których notorycznie zmieniane są zasady.

Firmy transportowe – Zmiany we Francji

Każdy, kto interesuje się sytuacją na świecie wie, że doszło do sparaliżowania ruchu. Między innymi problem pojawia się w Hiszpanii. W związku z tym, Francuzi postanowili wprowadzić wymóg przeprowadzenia testów na koronawirusa. Zasady miały obowiązywać kierowców wracających z Hiszpanii, którzy byli tam w celach niezarobkowych. Jak się jednak okazuje, utrudnienia w ruchu dotknęły także kierowców ciężarówek.

Przenieśmy się jednak szybko do Irlandii, bowiem tam straż graniczna wymaga testów Covid-19 nawet od kierowców ciężarówek. Jest to dosyć problematyczne, ponieważ przewóz towaru może się znacznie wydłużyć. Warto zaznaczyć, iż zanim kierowca zostanie wpuszczony na prom, musi wypełnić specjalny formularz.

Strona dla kierowców – Nowa witryna informacyjna

Każdy kto zamierza wkroczyć na teren Francji powinien się zapoznać z tą stroną -> KLIKNIJ TUTAJ

Rząd Francji uruchomił stronę internetową, której celem jest informowanie kierowców, o wymogach, jakie muszą spełnić. Są to zarówno wymogi dla przewoźników, jak i kierowców samochodów osobowych. Za pomocą tej witryny, jesteśmy w stanie sprawdzić listę wszystkich koniecznych formalności. Istnieje także możliwość pobrania dokumentów z ich strony, również w języku angielskim.

Podsumowanie

Każdy dobrze wie, że kryzysowa sytuacja objęła cały świat. Rządy różnych krajów robią wszystko, by usprawnić logistykę i zmniejszyć ryzyko zarażenia Covid-19 do minimum. Firmy transportowe z pewnością informują swoich przewoźników o skomplikowanych restrykcjach. Niestety musimy pogodzić się z decyzjami osób nadrzędnych, które to wprowadzają skomplikowane procesy weryfikacji. Jedyne co nam pozostaje, to nadzieja, że poradzimy sobie z pandemią i w niedalekiej przyszłości wszystko wróci do normy.

Zachęcamy do sprawdzenia innych naszych artykułów!

Przeczytaj poprzedni artykuł