Już więcej nie obijesz drzwi samochodu – Zobacz jak to zrobić?

Już więcej nie obijesz drzwi samochodu - Zobacz jak to zrobić?
Ikona daty 02.08.2022

Już więcej nie obijesz drzwi samochodu – Zobacz jak to zrobić?

Drzwi samochodu, podobnie jak dokładki zderzaka, są najczęściej narażone na różnego rodzaju wgniecenia, zniszczenia czy przetarcia. W szczególności, gdy ktoś jest nieuważny i nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokół samochodu. Taka nieuwaga może szybko przysporzyć nam problemów w postaci zniszczonych drzwi, a czasu niestety nie cofniemy. W najlepszym przypadku drzwi ulegną zniszczeniu tylko w naszym pojeździe… gorzej jeśli obok naszego pojazdu stało inne zaparkowane auto. Na szczęście jest na to sposób.

Door Edge Protector – praktyczne rozwiązanie

Producent samochodów marki Ford przewidział takie sytuacje i podjął się wymyślenia rozwiązania na częste uszkodzenia drzwi. W tym celu do pojazdów takich jak Ford Fiesta, Focus czy Kuga zostały zamontowane specjalnie wysuwające się ochronne gumy chroniące krawędzie drzwi. W przypadku, gdy pojazd jest zamknięty, gumy chowają się bezpośrednio do drzwi, dlatego dla osób ceniących sobie wygląd pojazdu, jest to świetna informacja. Po otwarciu drzwi, błyskawicznie wysuwa się kawałek tworzywa, który w razie kontaktu z zaparkowanym obok samochodem lub słupkiem, zamortyzuje uderzenie. Warto jednak zaznaczyć, iż otwarcie z impetem drzwi, z pewnością uszkodzą zarówno wasz pojazd, jak i samochód stojący obok.

Na filmie przedstawionym poniżej, można zobaczyć jak dokładnie działa mechanizm i na czym dokładnie polega.

Źródło: https://www.youtube.com/c/MarekDrives

Gumy chroniące drzwi samochodu – Tanie rozwiązanie.

Jeśli jesteście fanami lub posiadaczami pojazdu innej marki, ale wciąż chcielibyście zainwestować w takie rozwiązanie, istnieje na to sposób. Co prawda jest on mniej schludny, niż w przypadku rozwiązania Forda, natomiast wciąż działa i może uratować wasze drzwi przed wizytą u lakiernika.

Na portalach takich jak Allegro znajdziecie wiele aukcji, gdzie można zakupić specjalną gumę chroniącą krawędzie drzwi samochodu. Występują w różnych wariantach kolorystycznych, również w wariancie przeźroczystym. Cena za taką gumę kosztuje naprawdę niewiele, a potrafi nam zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz nerwów.

Podsumowanie.

Jak widać istnieje tanie i proste rozwiązanie na ochronę drzwi samochodu. Metoda ta sprawi, iż przestaniecie się martwić o nieuwagę pasażerów. Ubezpieczcie się w osłony krawędzi drzwi pojazdu…

Zachęcam do zapoznania się z innymi artykułami!