Logistyka, czyli zarządzanie transportem

Logistyka, czyli zarządzanie transportem

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1537371577868{padding-right: 0px !important;padding-left: 0px !important;}”][vc_column_text]

Logistyka, czyli zarządzanie transportem

Prowadzenie firmy w obecnych czasach to skomplikowana i odpowiedzialna praca, wymagająca nie tylko wdrożenia odpowiednich działań produkcyjnych, marketingowych czy handlowych. Znaczący wpływ na jej sukces oraz dalszy rozwój ma także umiejętność w zarządzaniu transportem towarów lub zlecenie go firmie zewnętrznej. Wiadomo jak ważny jest przewóz ładunków, będących surowcami, materiałami niezbędnymi do produkcji, bądź towarów gotowych trafiających bezpośrednio do klienta. Nieprawidłowo zarządzany może doprowadzić do poniesienia przez firmę znacznych kosztów, opóźnień w transporcie oraz utracenia zaufania klientów. Aby każda ze stron była zadowolona, warto skorzystać z pomocy specjalistów, posiadających niezbędną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Fair Cargo oferuje profesjonalne usługi w zakresie magazynowania i doradztwa logistycznego, transportu morskiego, lotniczego, kolejowego oraz kołowego.

Z czym związany jest proces logistyczny

Odpowiednio zoptymalizowany proces logistyczny pozwoli sprawnie kierować dostawą towarów, zminimalizować koszty transportu oraz nawiązać współpracę z dostawcami. Korzystając z pomocy specjalistów możemy stworzyć niezawodny system przepływu towarów. Jednym z istotnych elementów tego procesu jest doradztwo logistyczne. Dość często zdarza się, że mimo samodzielnie wprowadzonych lub systematycznych zamian, nasze działania nie zdają rezultatów. W takim wypadku warto skorzystać z doradztwa logistycznego, które znacząco poprawi prężność w funkcjonowaniu Twojej firmy. Obejmuje ono audyt – czyli zgromadzenie niezbędnych informacji i prawidłowa ocena powstałych problemów oraz przedstawienie planu oferowanych zmian, a także wsparcie w ich realizacji. Kolejną składową jest magazynowanie. Wydawałoby się, że to taka prosta sprawa jednak właściwe magazynowanie towarów wpływa na efektywną organizację pracy, powierzchni magazynowych oraz realizację zadań dotyczących przyjęcia, rozładunku, załadunku towarów oraz przygotowania do jego dalszej dystrybucji. Operator logistyczny Fair Cargo jest specjalistą oferującym kompleksowe i indywidualne, w zależności od potrzeb, rozwiązania dla każdego klienta.

Na jaki transport się zdecydować?

Wzrost gospodarczy, import i eksport towarów spowodował, że firmy aby zoptymalizować swoje koszty musiały wybrać najkorzystniejszą metodę przewozu towarów. I tak w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa sposobów transportu ładunków mamy kilka – transport morski, lotniczy, kolejowy i kołowy. To jaki będzie najbardziej odpowiedni, zależy przede wszystkim od rodzaju przewożonego ładunku oraz poniesionych kosztów. Spedycja drogą lądową, czyli transport kołowy to popularny i często wykorzystywany rodzaj transportu. Rozbudowana infrastruktura drogowa pozwala na dostawę w zasadzie do każdego miejsca na ziemi. Jednak ograniczeniem są tu czas i znaczne koszty paliwa. Kolejnym środkiem transportu, z którego chętnie korzysta wielu przedsiębiorców jest kolej. Stosunkowo tani środek transportu, mogący pomieścić znaczną ilość ładunku o różnych rozmiarach. Dodatkową zaletą jest to, że przewożone mogą nim być także artykuły spożywcze, różnego rodzaju surowce oraz chemia w każdej postaci. Transport morski idealnie nadaje się do przewożenia towarów wielkogabarytowych w kontenerach i nie tylko. A dodatkowym plusem jest infrastruktura morska z dostępem do wszystkich portów świata.

Alternatywą dla klientów ceniących swój czas jest transport lotniczy, który pozwala na bardzo szybka dostawę towaru. Ograniczeniem może być tu tylko ilość i gabaryty ładunku.

Fair Cargo pomoże w znalezieniu optymalnych rozwiązań w zakresie transportu towarów dla Twojej Firmie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]