Lotniska i połączenia międzynarodowe już otwarte – Czy Polacy zdecydują się na wakacje?

Lotniska i połączenia międzynarodowe już otwarte – Czy Polacy zdecydują się na wakacje
Ikona daty 06.07.2020

Lotniska i połączenia międzynarodowe już otwarte – Czy Polacy zdecydują się na wakacje?

Wakacje, czyli długie upalne dni, zimne napoje, wycieczki nad wodę i wiele więcej atrakcji kojarzących się z latem. Mamy lipiec, czyli bez wątpienia jeden z najcieplejszych miesięcy w naszym kraju. Niema niczego lepszego, jak 2-tygodniowy wypoczynek i chęć zwiedzenia nowego miejsca. Jednak koronawirus pokrzyżował plany niejednemu wczasowiczowi. Niektórzy musieli zrezygnować z rezerwacji, gdyż przez zamknięte połączenia międzynarodowe, nie było możliwości dostania się poza granice Polski. Spora cześć osób odpuściła tegoroczne wakacje, co jak się okazuje, było niekonieczne, ale ze „zdrowotnego” punktu widzenia – prawidłowe. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż nikt nie wiedział, jak dalej potoczy się sytuacja na świecie. To co jest jednak istotne to otwarcie połączeń międzynarodowych, a o tym w dzisiejszym artykule.

Lotniska już otwarte

Od 1 lipca wystartowało pierwsze regularne połączenie z wakacyjnej siatki międzynarodowej Polskich Linii Lotniczych LOT. Obejmuje je ponad 20 miast europejskich. Dodatkowo dostaliśmy informacje, że 15 lipca, LOT zamierza otworzyć kolejne połączenia z innymi krajami, co jest znakomitym wynikiem, biorąc pod uwagę stan pandemii w kwietniu, na całym świecie. Pytanie jakie trzeba sobie zadać, to czy Polacy zdecydują się na wyjazd na wakacje w tym, oraz kolejnym roku.

– Dane wskazują, że loty turystyczne w obrębie Unii Europejskich, oraz do państw w regionie, które złagodziły koronawirusowe restrykcje, to obecnie jedyny w miarę atrakcyjny segment rynku lotniczego w Europie. Stanowi on ważny fundament odbudowy także dla innych linii tradycyjnych, np. Lufthansy, która wykorzystuje na tym rynku niskokosztową spółkę – córkę Eurowings – zwraca uwagę ekspert lotniczy, Dominik Sipiński.

Czy Polacy zdecydują się na wakacje za granicą?

Trudno powiedzieć jaką decyzję podejmą wczasowicze. Biura podróży mają teraz nie małe zamieszanie w swoich ofertach, gdyż organizacja, co do wyjazdów stała się dużo bardziej skomplikowana. Sporo osób postanowiło zorganizować wyjazd na własną rękę. Kto pyta nie błądzi, dlatego z pewnością usłyszymy nie raz pytania pokroju:

  • Czy będzie mnie obejmowała kwarantanna po powrocie z wakacji?
  • Czy jest to bezpieczne?
  • Co zabrać ze sobą na wakacje?

Nic dziwnego, gdyż każdy martwi się o swoje zdrowie i bliskich, tym bardziej, że sporo słyszało się w mediach o bezlitosnej pandemii, która nie daje za wygraną. Osoby, które zdecydowały się w tym roku pozostać w swoim kraju, z pewnością znajdą jakąś alternatywę. Wszyscy wyjeżdżają do ciepłych krajów, zwiedzają różne zakątki świata, ale nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, jak Polska jest pięknym krajem. Nastał czas, kiedy możemy wybrać się nad Polskie morze, lub w góry… zdobyć szczyt, usiąść w chłodnym potoku, zaznać świeżego powietrza, lub po prostu wypocząć. Wakacje w Polsce mogą być także udane.

– Siatka wakacyjna LOT to bardzo ciekawa propozycja dla pasażerów. Co prawda na rynku zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych, mamy w tej chwili do czynienia z delikatnym zamieszaniem. Sam tego doświadczyłem próbując kupić wyjazd wakacyjny w biurze turystycznym. Ta oferta wychodzi naprzeciw potrzebom, bo Polacy są jednak zdeterminowani wyjechać po słońce na południe Europy – mówi Sebastian Gościniarek, ekspert lotniczy z BBSG.

Podsumowanie

Jak widać wakacje, w celu poprawy stanu ekonomicznego firmy LOT, mogą być tańsze, niż zwykle, o czym informuje nas już kolejna osoba, pracująca w tym zawodzie. Jest to przede wszystkim zachęta, do skorzystania z danej linii lotniczej, a także przedstawienie zniwelowania zagrożenia zarażeniem się Covid-19. Można również rzec, że jest to dobra okazja na tanie wakacje, jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem, które nie każdy podejmie. Transport lotniczy zaczyna wstawać na nogi i choć powstaje on wolno, bo od 13 marca, tak można dostrzec starania w zachowaniu bezpieczeństwa pasażerów, a jak przysłowie mówi „lepiej późno, niż wcale” .