Regulacja ciężarowych lusterek – kolorowa plansza

Regulacja ciężarowych lusterek - kolorowa plansza
Ikona daty 01.09.2021

Regulacja ciężarowych lusterek – kolorowa plansza

Regulacja ciężarowych lusterek za pomocą kolorowej planszy, to nowy pomysł wdrożony przez Niemiecką organizację BG Verkehr, która zrzesza firmy ubezpieczeniowe dla transportu. Osobiście spotkałem się z sytuacją, iż kierowca ciężarówki posiadał błędnie ustawione lusterka. Jadąc równolegle do kierowcy tira, ten nagle rozpoczął manewr zmiany pasa ruchu. Mimo iż znajdowałem się w połowie długości tira, jakimś cudem znalazłem się w martwym polu, co spowodowało potężne zagrożenie. Jak się później okazało, kierowca otrzymał od firmy nowy pojazd i nie zadbał o prawidłowe ustawienie lusterek.

Regulacja ciężarowych lusterek – geneza projektu

Oferta firmy BG Verkehtr, która dotyczy kolorowych plansz, kierowana jest do firm, w których kierowcy często zmieniają pojazd. Każda przesiadka zwykle oznacza kompleksowe ustawienie fotela, a także lusterek. Jest to niebywale ważny element, przed rozpoczęciem podróży zarówno w autach osobowych jak i ciągnikach siodłowych. Kierowcy często o tym zapominają lub traktują to po macoszemu, jednak organizacja BG Verkehtr przypomina o konieczności zadbania o ten aspekt. W ostatnich latach odnotowano bardzo wiele wypadków spowodowanych przez kierowców, z powodu zmiany pasu, bez wcześniejszego upewnienia się, czy może bezpiecznie wykonać manewr. Z pomocą przychodzi specjalna plansza, której zadaniem jest wskazanie jak poprawnie ustawić prawe oraz przednie lusterka.

mata do regulacji lusterek w ciężarówce

Na czym polega kolorowa plansza?

Kierowca podjeżdża ciężarówką do planszy. Ważne by zrobić to dokładnie, gdyż zaważy to na wyniku końcowym. Wskaźnikiem jest małe czerwone pole, które powinno się znaleźć pod lusterkiem, umieszczonym tuż nad boczną szybą. Zalecane jest umieszczenie pasa do ładunku, by dokładnie wycelować w czerwone pole.

Zadaniem kierowcy jest wsiąść do kabiny i ustawić lusterka w taki sposób, by były widoczne wszystkie kolorowe pola. Strefa pomarańczowa ma być widoczna w lusterku nad przednią szybą. Lusterko znad bocznej szyby ma pokazywać żółte pole. W głównym, bocznym lusterku należy w pełni widzieć niebieskie oraz zielone pole. Przy czym niebieskie pole ma być widoczne z lustrze szerokokątnym, a zielone w lustrze standardowym. Co więcej specjalne pola zostały opisane w odbiciu lustrzanym, dzięki czemu kierowca dokładnie wie, jak ma ustawić lusterka bezpośrednio z poziomu kabiny.

Regulacja ciężarowych lusterek – zadbaj o to w Twojej firmie

Przedstawione plansze, to świetny pomysł na zachowanie bezpieczeństwa oraz na oszczędność czasu. Firma BG Verkehr oferuje sprzedaż, a także wynajem planszy. Ulotkę produktu znajdziecie TUTAJ. Co więcej, podobną planszę można zawsze namalować na parkingu, dzięki czemu nie zajmuje ona miejsca. Łatwość przechowywania, a także przewóz, to dodatkowy atut produktu. Popytu na przedstawione plansze nie brakuje i nic dziwnego, skoro jest to udogodnienie, które pozwoli zachować jeszcze większą bezpieczność na drogach.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami!