Transport w systemie door – to – door

Ikona daty 17.05.2020

Transport w systemie door – to – door

Transport w systemie door – to – door.

Dla wyjaśnienia transport door to door znaczy dosłownie od drzwi do drzwi.

Jest to system szybkiej dostawy realizowanej tylko dla jednej firmy.

Transport ten przystosowany jest do wykonania tylko jednego zadania, lub dostawy dla jednej firmy  z większą liczba odbiorców.

Z pewnością wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, ile kłopotu mogą przysporzyć niektóre towary, a w szczególności ich dostarczenie z jednego miejsca na drugie. 

Osoby zajmujące się transportem, które realizują usługę pod kątem dostosowania zlecenia do potrzeb konkretnego klienta biorą na siebie  również pełną odpowiedzialność za wszystkie etapy, przez które przechodzi towar. Co więcej, oferują oni swoim zleceniodawcom profesjonalne wsparcie techniczne.

Firmy zajmujące się realizacją usługi „door – to – door” rozpatrując zlecenie, biorą pod uwagę przede wszystkim:

– Optymalizację czasu oraz kosztów transportu poprzez analizę trasy przejazdu.

–  Znalezienie najlepszych przewoźników do realizacji wybranych odcinków trasy przewozu.

– Wybór odpowiedniego kontenera dostosowanego do gabarytów i rodzaju transportu.

Jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z usługi „ door – to -door”?

„ Door – to –  door” usprawnia przepływ towarów, a dzięki temu sukcesywnie zyskuje na popularności.

Usługa ta realizowana w oparciu o transport kontenerowy umożliwia utrzymanie czasu realizacji transportu  jak i ilości ponoszonych kosztów.

 Zastosowanie kontenerów skutkuje tym, że proces przewozu towarów przebiega sprawnie i szybko, gdyż na całej trasie, bez względu na to, jaki rodzaj transportu został zaangażowany, wykorzystuje się tylko jedną jednostkę ładunkową.

Dzięki wyeliminowaniu kilku przewoźników i ograniczeniu się do jednej firmy przewozowej, drogi są mniej zatłoczone, co sprawia, że zmniejszeniu ulega emisja dwutlenku węgla przez środki transportu.

Transport w systemie „door-to-door” jest adresowany przede wszystkim do klientów, dla których nadrzędnym priorytetem jest szybki czas dostawy towaru do odbiorcy.