Transport drogowy do Niemiec – Powodzie skutecznie utrudniły ruch

Ikona daty 20.07.2021

Transport drogowy do Niemiec – Powodzie skutecznie utrudniły ruch

Transport drogowy do Niemiec może być skutecznie utrudniony przez panujące warunki atmosferyczne. Powodzie to najgorsze zjawisko przyrodnicze, które może dotknąć wiele rodzin i miast. Woda to jeden z tych żywiołów, które bardzo ciężko kontrolować, a intensywne opady skutecznie utrudniają i przyspieszają cały proces. To właśnie to zjawisko spowodowało wiele strat na terenie Niemiec i Polski.

Transport drogowy do Niemiec – zniszczone autostrady

Poziom zniszczeń na terenie Niemiec jest naprawdę bardzo poważny, a widać to na załączonym filmie poniżej. Film został nagrany na autostradzie A61. Niemieccy Eksperci przeprowadzają szacunki dotyczące popowodziowych napraw. Pojawili się oni m.in. na autostradach takich jak A1 oraz A61. Niektóre odcinki zostały uszkodzone do takiego stopnia, że uniemożliwia to dalszy transport.

Prócz widocznych uszkodzeń, żywioł podmył także grunt, na którym znajduje się droga. W związku z tym, iż jezdnia jest niestabilna, zagraża to życiu wielu osób, przez co wymagane będzie wykonanie remontu na sporym odcinku autostrady. Szacuje się, że wymienione autostrady będą w pełni dostępne dopiero za kilka miesięcy. Transport drogowy do Niemiec będzie z pewnością delikatnie opóźniony, na szczęście władze szybko reagują i już trwają prace na konkretnych odcinkach dróg.

Krucha jezdnia – niebezpieczne odcinki

Prócz autostrad, wiele dróg miejskich również stało się kompletnie nieprzejezdnych. Tyczy się do zarówno Polski jak i Niemiec. Na terenie, gdzie występowały intensywne opady zaleca się zachować szczególną ostrożność. Jako przykład posłużę się pewną sytuacją, która jest idealną przestrogą dla wielu kierowców.

Transport drogowy do Niemiec - Powodzie skutecznie utrudniły ruch

Całe zdarzenie miało miejsce 16 lipca, czyli dzień po powodziach. Ten oto niebieski MAN F200, który przekraczał niewielki most pod miejscowością Gerolstein zapadł się z powodu uszkodzenia i pęknięcia jezdni. Wedle oznaczeń, ciężarówka bez problemu powinna przejechać po widocznym mostku. Tak się jednak nie stało, a przeprawa zerwała się tuż po najechaniu ciężarówki. Wedle wstępnych ustaleń, efektem było osłabienie jezdni z powodu potężnych podmyć i wylania rzeki. Na szczęście kierowcy jak i pasażerowi, prócz drobnych urazów, nic się nie stało.

Podsumowanie

Po raz kolejny natura pokazała na co ją stać, a potężne powodzie wtargnęły na życie wielu osób. Transport drogowy do Niemiec jak i do Polski będzie szczególnie utrudniony z powodu zniszczeń i podmyć gruntów autostrad. Zaleca się zachować szczególną ostrożność na terenach dotkniętych powodziami. Póki co nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieje, że kolejne załamania pogody nie przyniosą nam strat w ludziach jaki i majątku.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi naszymi artykułami