Transport mebli – jak przetransportować sprzęt w bezpieczny sposób?

Transport mebli – jak przetransportować sprzęt w bezpieczny sposób?
Ikona daty 31.07.2020

Transport mebli – jak przetransportować sprzęt w bezpieczny sposób?

Przeprowadzka to jeden z etapów, w którym każdy z nas będzie uczestniczył przynajmniej raz w życiu. transport lekkich i małogabarytowych przedmiotów, nie sprawia większego trudu. Problem pojawia się w momencie, kiedy naszym zadaniem jest przewiezienie mebli, foteli czy ciężkiej szafy. Pominę fakt, iż najpierw trzeba je wynieść z mieszkania na zewnątrz, gdyż z tym poradzi sobie 2 silnych facetów. Jak przewieźć meble, bez ich uszkodzenia? Do tego musimy podejść logistycznie, z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Konieczne jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie, aby w trakcie podróży nic się nie zniszczyło.

Jak przygotować meble do transportu?

Transport mebli jest niezwykle wymagający. Zanim przystąpisz do załadowania wyposażenia, przemyśl czy nie możesz zrobić tego w lepszy sposób. Jeśli masz możliwość rozmontowania sprzętu, to zdecydowanie polecałbym Ci tą opcję.


Korzyści jakie z tego płyną to przede wszystkim:

  • Łatwiej zapakować i przewieźć meble
  • Osobne części są dużo lżejsze
  • Rozkręcone elementy zajmują mniej miejsca
  • Transport będzie bezpieczniejszy
  • Zniwelujesz szansę uszkodzenia sprzętu

Warto jest także pamiętać, o odpowiednim zabezpieczeniu drzwiczek, lub szuflad, tak by się nie otwierały. Dobrym sposobem jest zawinięcie uchwytów gumką recepturką, lub owinięcie mebli wytrzymałą taśmą klejącą. Elementy wykonane ze szkła najlepiej odseparować od innych elementów, które mogłyby narazić szkło na rozkruszenie.

Jak zabezpieczyć meble podczas transportu?

Jeśli udało Ci się rozmontować meble częściowo lub w całości, teraz warto byłoby się skupić na odpowiednim ich rozmieszczeniu. Stabilne ułożenie wszystkich części mebli, jest bardzo ważne. Nie raz słyszało się o delikwencie, który podczas transportu, rozbił tylną szybę w samochodzie, gdyż wszystkie przedmioty latały mu po kabinie. Profesjonalne firmy transportowe, zwykle korzystają z licznych zabezpieczeń, np. zabezpieczają towar specjalnymi pasami. Dzięki temu meble nie przemieszczają się, a siła odśrodkowa podczas skrętu, nie jest wstanie ich wywrócić.

Elementy schowane w pudłach warto zawinąć w folie bąbelkową. Szczególnie te, które są kruche i są bardziej narażone na zniszczenie, jak np. porcelana, czy szkliwo. Jeśli nie mamy folii bąbelkowej, to warto wykorzystać pościel, stare koce czy ręczniki.

Kto może przetransportować meble?

Na rynku istnieje wiele firm, które wykonują usługi transportu towaru. Dysponują one dużym samochodem dostawczym, oraz licznym sprzętem, które dodatkowo uchroni twoje wyposażenie. Dzięki nim, w łatwy sposób załadujesz towar, bez zmartwień, że coś może pójść nie tak. Firmy te zajmują się tym na co dzień, dlatego bez obaw, w prosty i szybki sposób, dostarczą towar w wyznaczone miejsce. Jeśli nie masz pewności, że transportowane przez Ciebie rzeczy, dotrą w całości na miejsce, koniecznie powinieneś skorzystać z ich usług. Oferty przewozu są teraz bardzo korzystne, a znacznie lepiej wydać 200zł za transport, niż kombinować, jak upchać jeszcze jedno krzesło w bagażniku.