Dlaczego warto skorzystać z usług przewoźnika?

korzyści z usług przewoźnika

Dlaczego warto skorzystać z usług przewoźnika?

Dlaczego warto skorzystać z usług przewoźnika? Większość dużych firm posiada osobistą flotę transportową. Stać ich na to przez popularność marki i bardzo duże utargi. Jeśli posiadasz firmę, której celem jest dostarczenie dużej ilość produktów w konkretne miejsce, to warto skorzystać z tej usługi.

Jak działają firmy przewoźnicze?

Zacznijmy od bardzo ważnej kwestii, którą należy podkreślić. Średnia cena za używany samochód ciężarowy to ok. 100 tyś. Trzeba do tego doliczyć opłaty wstępne, przerejestrowanie samochodu i eksploatację. Cena za całość wynosi ok 120 tyś. Należy zdać sobie również sprawę z tego, iż trzeba zakupić naczepę, która w gruncie rzeczy nie jest taka tania, jak może się wydawać. W zależności od potrzeb i wymagań, ceny mogą wahać się w granicy od 50.000 zł do 200.000 zł. Cena za jeden tir średniej klasy wraz z naczepą podchodzi pod 200.000 zł. Mało która firma początkowo będzie dysponowała taką kwotą. To jest jeden z pierwszych i ostatnich powodów, dla których powinieneś zdecydować się na zlecenie transportu.

Jaki jest koszt transportu?

Wszystko jest zależne od firmy, której zlecisz przewóz i od tego, jakiego rodzaju produkt ma zostać przewieziony. Stawka przewozu kołowego, za 1 km brutto to 4,11zł. Łatwo obliczyć, że jeśli zlecimy transport na 1000km to zapłacimy 4100zł. Cena jest dużo niższa, niż za całego tira wraz z wyposażeniem a produkty, które przewozisz w 100% zwrócą Ci koszty transportu. Trzeba również doliczyć marżę, którą narzuca firma. Nawet jeśli transport całego towaru będzie wynosił ponad 5000zł to jest to nadal opłacalny biznes.

Co z resztą rodzaju transportu?

W tym wypadku nie kombinowałbym na własną rękę. Frachty oceaniczne czy samoloty transportowe to potężne koszty. Trzeba mieć także na uwadze, iż nie schowamy sobie samolotu do garażu, trzeba mieć wynajęty hangar, który dodatkowo kosztuje potężne pieniądze. Transport morski wymaga jakiegoś miejsca na postój. Budowa portów, lub wynajem konkretnego miejsca, wiąże się z potężną kwotą. Dodatkowo trzeba inwestować w pracowników, którzy nie mało zarabiają. Firmy, które prosperują od kilkudziesięciu lat mogą sobie pozwolić na takie udogodnienia. Z doświadczenia wiem, iż mało firm decyduje się na takie zabiegi. Dużo lepszą opcją jest skorzystanie z outsourcing`u czyli korzystanie z usług zewnętrznych firm. Lepiej niwelować ryzyko, niż z nim rywalizować, bo można w łatwy sposób zostać z niczym a jak wiadomo, lepiej spać spokojnie.

Kiedy przyda Ci się transport?

Zwróć uwagę na swoją kieszeń. Jeśli twoja firma prosperuje już jakiś czas, ale nadal należysz do tych, które dopiero rozkładają skrzydła, to odradzam kupna własnej floty transportowej. Na ten zabieg powinieneś się zdecydować dopiero wtedy, gdy twoja firma będzie posiadała stały dochód. Kontrakty z różnymi firmami są również wskazane. Warto jest mieć jakieś zabezpieczenie, które ochroni cię przez bankructwem. Oczywiście posiadając firmę, możesz skorzystać z leasingu. Dzięki temu dużo pieniędzy zostanie w portfelu, a twoja firma będzie mogła się popisać kolejną inwestycją.